Circuit of the Cotswolds - results by time

How did you do?

Sportive organisers are not allowed to publish their riders' times in order of speed - as this would indicate there was a competitive element to their event.

We, however, are not bound by such constraints, so below you will find the results of yesterday's Circuit of the Cotswolds according to finishing time.

Results by time   Display results by rider number

Long route - 103 miles/166km
Rider number Name Club or home Time
749 James Richardson Fred Baker Cycles 05:22:36
750 John Russell Fred Baker Cycles 05:22:36
743 Charles Richards London 05:35:25
187 Ben de Wet Oxford University CC 05:40:08
368 Hal Bransby Addiscombe CC 05:42:30
731 Olly Golden London 05:45:23
164 Tom Rodda Royal Air Force CC 05:47:03
755 Jeff Jones Chippenham Wheelers 05:47:16
30 John Lacey Hemel Hempstead CC 05:48:58
447 Mike Orton Anders Racing 05:49:06
546 Dave Griffiths Paramount RT / Bontrager 05:50:01
666 Mike Jones Paramount RT / Bontrager 05:50:05
395 Ossie Assem High Wycombe CC 05:54:09
388 Dan Clipston Reading CC 05:55:36
155 Rob Marcus VC Godalming and Haslemere 05:56:32
186 Heidi de Wet Oxford 06:00:06
248 Anton Blackie Oxford University CC 06:02:02
703 Jesse Elzinga Oxford University CC 06:02:03
716 James Jones Didcot Phoenix CC 06:02:12
217 Ant Smith London 06:03:43
65 Fergal McGrath White Horse Challenge 06:05:29
360 Philip Smith Belle Vue CC 06:05:33
511 Simon Holmes High Wycombe CC 06:05:57
202 Andrew Heaney Grafton Flyford 06:07:06
46 Chris Duffield West Midlands Police CRT 06:07:08
313 Alex Cohen Finsbury Park CC 06:08:06
487 Mike Carty Oxford City RC 06:08:19
421 David Viner Kinver 06:08:46
389 James Murphy Liphook Racing Team 06:09:24
48 Nigel Page Southampton 06:10:20
29 Steven Sexton North Road CC 06:10:44
369 Mark Kelly Swindon 06:12:51
15 David Watkinson Bicester Millennium CC 06:15:04
231 Ian Sands High Wycombe CC 06:15:18
602 Nicolas Smith Oxford 06:16:46
721 Stewart Wilson Roy Pink Cycles 06:17:40
723 John Peters Roy Pink Cycles 06:17:43
485 Tony Craddock Dulwich Paragon 06:17:45
215 Dave Churchill Bigfoot Bike Club 06:17:49
459 Steve Salmon Bigfoot Bike Club 06:17:50
613 Paul Sewell Bigfoot Bike Club 06:17:52
230 Justin Browne Easterley RC 06:18:01
533 Stuart McGowan Bike and Run 06:18:37
147 Dov Turner Cheltenham 06:19:07
128 Neil Robertson Dark Blue CC 06:21:36
715 Martyn Frank Paramount RT / Bontrager 06:24:53
557 Jonathan Marchini Oxford University CC 06:25:14
691 Nils Gustafsson Oxford University CC 06:25:14
728 Brett Green Stratford Upon Avon 06:25:26
14 Peter Hugh London 06:25:28
562 Andy Brodziak London 06:30:15
56 Dave Powell Bath 06:30:29
479 James Le Couilliard Team ELE 06:30:33
429 Pete Nevill i-team.co.uk 06:31:24
57 Gary Hook Chippenham 06:32:42
446 Stephen Rogers West Oxon CTC 06:33:10
307 Peter Warwick www.dotbike.com 06:33:29
203 Jon Seddon Didcot Phoenix CC 06:33:31
156 Adrian Phelan VC Venta 06:34:11
69 Ray Mortlock Ashby 06:34:17
737 Richard Harrison South Pennine RC 06:34:17
734 Nils Pagotto Reading 06:36:14
371 Stephen Dunn Bicester Millennium CC 06:36:15
561 Gareth Casburn Bicester Millennium CC 06:36:28
408 Anthony Meland Dulwich Paragon 06:38:20
706 Bruce Caldwell Aylesbury CC 06:39:26
619 Richard Smart BRAT 06:39:59
79 Martin Cairns Reading CC 06:40:52
91 Simon Hall VC Meudon 06:40:52
80 Damian Cairns Team Bromley Bike 06:40:53
567 Digby Symons Cambridge CC 06:40:55
745 Duncan McInerney 06:42:22
135 Sam Parker Kidlington 06:42:28
23 Alan Swinhoe Redbourn 06:43:22
122 Frank Taylor Campbeltown Crocs 06:43:48
460 Fred Hale Reading CC 06:44:00
282 Tim Clifford Lostwithiel 06:45:03
430 Ian Hastings North Hampshire RC 06:45:19
331 Nick Clarke Welland Valley CC 06:45:22
601 David Koryczan Turkdean 06:45:42
648 Richard Elliott VC Godalming and Haslemere 06:45:54
305 Shaun Doyle Maida Vale 06:45:55
736 James Haile Oxford University CC 06:47:00
752 Chris Dick 06:47:37
84 Phil Miles SPAM 06:47:46
49 Tim Wood Cheltenham and County CC 06:48:37
237 Stuart Archer Ful-On Tri 06:48:46
384 James Deane Ful-On Tri 06:48:46
607 Mark Davison London Dynamo 06:49:27
532 Martin Bhurruth Matlock CC 06:49:32
662 Steve Hopper Coventry Road Club 06:49:55
663 Glenn Tearle Harpenden 06:49:56
117 Simon Yule Gloucester City CC 06:50:48
116 Tim Gray Verulam CC 06:51:21
85 Kev Hardwick Just Racing 06:52:26
518 Brian Carlin Northampton 06:52:28
113 Duane Sidford Wimbledon 06:53:17
127 Simon Parker Kidlington 06:53:30
374 Graham Lacey Chippenham Wheelers 06:53:45
714 William Bennet Sheffield 06:53:47
16 Ian Dennis Barnstaple 06:53:52
612 Katie Symons Cambridge CC 06:54:18
211 John Hopkins AUK 06:54:26
596 Richard Sutton London 06:54:41
464 Tony Green Ful-On Tri 06:54:51
381 Nik Kershaw Welland Valley CC 06:55:11
278 Graham Hazell Hampshire 06:55:35
280 John Edwards Oxford 06:55:35
228 Paul Wimbush Tetbury 06:55:53
678 Christopher Adams London 06:55:56
702 James Brown London 06:55:58
212 David Carrington Team Milton Keynes 06:56:53
482 Andrew Bailey Evesham Wheelers 06:57:44
653 David Arathoon Foddington 06:59:43
660 Michael Bouchier Chesham 07:00:35
491 David McKinnon Corinium CC 07:00:36
188 Adrian Fitch Dulwich Paragon 07:00:51
22 Stephen Kavanagh Bicester Millennium CC 07:00:53
68 Paul Coyne Bicester Millennium CC 07:00:54
730 Clive Handy Tamworth 07:01:52
167 David Ricketts Mid-Oxon 07:03:05
175 Ian Watson Mid-Oxon 07:03:08
201 Andy Johnson Mid-Oxon 07:03:09
333 Ian Tedeschi Mid Oxon CRT 07:03:10
326 Will Horrocks Kingston Wheelers 07:03:50
296 Russell Barton Reading CC 07:04:51
412 Jonathan Ashworth Woodstock 07:05:46
560 Chris Duffill Birmingham 07:06:13
139 Chris Bain Farnham 07:06:15
682 John Forsythe Witney 07:06:45
623 Jonathan Gray London 07:07:50
710 Martin Chisholm Harpenden 07:09:33
751 Nick Morton Harpenden 07:09:38
486 John Watson Dulwich Paragon 07:10:18
553 Mia-Louise Barry Ful-On Tri 07:10:22
298 Philip Donald Malmesbury 07:10:32
292 John Faulkner Tetbury 07:10:36
299 Oliver Marsh Malmesbury 07:10:44
242 Mark Gibbon Henley 07:10:57
194 Derek Boutle Witney 07:10:58
582 Ismo Dunderberg Oxford University CC 07:11:05
198 Russell King Squadra Lento 07:12:39
124 Eugene Rack Hemel Hempstead 07:13:06
300 Patrick Dear Malmesbury 07:14:24
2 Ian Waterman High Wycombe CC 07:14:28
9 Ian Lomas Reading CC 07:15:24
375 Stephen Watkins Alderley Edge 07:16:23
555 Jonathan Budds London 07:16:51
52 Peter Harris Farnham Tri 07:17:15
115 Mark Dennison Bournemouth Jubilee Wheelers 07:17:42
722 Adrian Campbell-Howard Maugersbury 07:19:01
608 Toby Jameson Total Fitness Bath 07:19:41
224 Steve Atkinson Crawley Wheelers 07:20:03
252 Matthew Johnson Horsham Cycling 07:20:05
605 Neil Clarke Horsham CC 07:20:07
554 Andy Jackson Northampton 07:20:19
592 Adam Crofts Witney 07:20:22
20 Colin Cheeseman Bicester Millennium CC 07:20:23
452 Kevin Gear Bicester Millennium CC 07:20:24
178 Briony Costin CC Luton / Bandon / Eddingtons 07:20:27
437 Jonathan Page Bicester Millennium CC 07:20:27
142 Simon Hudd Bicester Millennium CC 07:20:28
51 Mark Jessett London Phoenix 07:20:30
405 Mark Deans Ruddington 07:22:20
410 Julian Tenney Nottingham 07:22:22
390 Alistair Wadey Esher 07:22:37
537 Vince Walker Woodstock 07:22:51
6 Michael Mills Thames Velo 07:22:53
272 Ray Johnson Liphook 07:23:08
754 Mark Appleton 07:23:15
403 Peter Malthouse Bicester Millennium CC 07:23:28
341 James Aubry Oxford University CC 07:23:31
431 Sue Bathgate Cheltenham and County CC 07:24:24
197 Asa Adey Oxford City RC 07:24:51
580 Harvey Pitt Oxford City RC 07:24:54
520 Mark Blakeley Witney 07:25:01
556 Chris Hearn Oxford City RC 07:25:01
591 Michelle Walter Fordingbridge 07:25:20
463 Mike Peacey AJ Wheelers 07:25:23
590 Richard Walter Fordingbridge 07:25:24
414 Jonny Clayton Lew 07:27:33
363 Kenneth Crosher TVT 07:27:40
328 Peter Redhead Bournemouth Arrow 07:28:01
717 Stephanie Robson Ful-On Tri 07:28:14
267 Matt Pritchard Reading CC 07:28:19
53 Simon Gundry Long Hanborough 07:29:00
59 Ian Methley Long Hanborough 07:29:01
367 Nick Vaney Witney 07:29:01
434 Peter Bamfield Penarth 07:29:02
199 Carl Cramer Squadra Lento 07:29:03
222 Richard Pike Reading CC 07:29:22
342 Richard Aubry Reading CC 07:29:53
547 Steve Baillie St Albans 07:30:03
708 Steven Ferris Southam 07:30:11
225 Steve Boote Steeple Aston 07:30:13
330 Fabrice Dachicourt London 07:30:35
89 Daniel Meaden London 07:31:01
130 Philippa Teago Team Milton Keynes 07:31:23
131 Geoff Perry Team Milton Keynes 07:31:24
220 Matt Walsh Oxford Cycle Workshop VC 07:33:24
233 David Gibney Ful-On Tri 07:33:39
512 Richard Allen Kingston Wheelers 07:35:55
514 Magnus Mill Kingston Wheelers 07:35:55
392 Andy Davies Fit-For 07:36:02
672 Jaco Geyer Ful-On Tri 07:36:06
383 Caelim Parkes Ful-On Tri 07:36:09
3 Michele Mella Stroud 07:36:30
200 Barney Rhys Jones Oxford 07:36:58
157 Andreas Zambas Winchmore Hill 07:38:00
82 Michael Hieb London 07:38:09
193 Roy Booth Reading CC 07:38:49
744 Jason Doyle London 07:39:08
407 John Tuckett AW Cycles 07:40:41
422 Nigel Ariss Kinver 07:41:44
530 Ian Moczadlo Sedgley 07:41:46
524 Richard Evans Bristol 07:41:52
550 Dennis Kennedy CC Giro 07:43:56
136 John Lambertstock Bicester Millennium CC 07:44:24
123 Richard Allison Cyclopropane App. Soc. 07:46:16
610 Nick Palmer Leicester 07:47:08
60 Mark Leedham Addiscombe CC 07:47:13
343 Neil Smith Reading CC 07:47:27
184 Mark Mellett Hazelmere 07:48:28
218 Laurence Watkins Torpoint 07:48:59
704 Francis McKee Raiders 07:49:04
398 John Elliott Faringdon 07:49:08
160 Ruth Goreham Leek CC 07:50:51
125 Marc Briand Leek CC 07:50:53
159 John Green Leek CC 07:50:53
19 Kees de Hoogh Chadlington 07:51:08
165 Tom Spijkers Banbury 07:51:10
71 Paul Jenkins Royal Sutton CC 07:51:42
119 Zoe Thornburgh Team Just Racing 07:51:45
62 Michael Hunt Chipping Campden 07:52:09
579 Martin Hares Raider 07:52:22
315 Tim Markham Oxford 07:52:52
304 Jonathan Francis Chedworth 07:52:53
316 Chris Trigg Oxford 07:52:54
638 Graham Alder Oxford 07:53:31
747 Abraham Cohen 07:53:50
707 Michael Gardiner Southampton 07:54:02
551 Dave Benger Aylesbury CC 07:54:16
499 Joanna Spragg Bicester Millennium CC 07:54:17
114 Jennifer Trotman Axbridge 07:55:19
588 Darryl Bates-Brownsword Wendlebury 07:56:54
625 Willam Nesbitt Cheltenham 07:56:58
594 Kerry McDonagh Wendlebury 07:56:59
171 Tony Bugg Tetbury 07:57:40
10 Ian Winter Witney 07:58:36
650 Laura Williams Ful-On Tri 07:58:47
696 Aaran Eade Wylye 08:03:29
697 Sally Eade Wylye 08:03:30
587 Paul Hart SWRC 08:04:34
595 Chris Yates Eastbourne 08:04:37
466 Gavin Bradley Ful-On Tri 08:05:47
182 Ian Threadgold Cheltenham 08:06:01
88 Jonathan Osborne Mid-Oxon 08:06:09
641 Piers Spencer London 08:06:20
320 Neil Archer Bristol 08:06:26
329 Graham Fletcher Inskip 08:07:22
306 Marc Roberts Thornton-Cleveleys 08:07:23
319 John Salthouse Poulton le Fylde 08:07:23
321 Andrew Flaherty EPO 08:08:05
667 David Evans Lampeter 08:09:03
668 Neil Bishop Carterton 08:09:07
332 Frank Jewell Gloucester 08:12:16
439 Geraint Fuller Cheltenham 08:12:16
133 Gary Davies Bournheath 08:13:47
263 Mark Rigby Pinner 08:14:06
652 Jamie Holyer 08:15:15
104 Neil Bryson Bicester Millennium CC 08:15:26
103 Ian Hart Bicester Millennium CC 08:15:41
141 Andy Wood Oxford 08:16:51
433 Eleanor Millington Cheltenhan Triathlon Club 08:16:55
295 Andrew Cole London 08:18:14
669 Ben Yap Melton Mowbray 08:20:14
81 Nick Mitchell Oxford 08:21:16
99 Benoit Lalande Oxford 08:21:20
438 Dino Hempleman Benson 08:21:20
727 Peter Burke The Cycle Studio 08:21:34
670 Dafydd Owen 08:21:44
616 Wayne Kensett Northampton 08:21:55
548 John Dowling Abingdon 08:22:13
317 Graham Wood Hook Norton 08:22:20
637 Paul Scott Churchdown 08:22:30
629 Alan Patrickson Milton Keynes 08:22:38
236 Kieran Beddis Northampton 08:24:12
719 Steve Beddis Meriden 08:24:30
72 Mark Vyvyan Guildford 08:25:54
362 David Potter Lechlade 08:26:09
639 Russell Cashmore The Cycle Studio 08:26:31
583 Marc Cashmore VC Walcot 08:26:33
227 Carolyn Pearson Tetbury 08:26:41
713 Kenny Campbell Chipping Campden 08:29:48
746 Patricia Glassey Tri London 08:30:56
503 Martin Clifford Freeland 08:31:33
540 John Green Witney 08:31:34
336 John Malarkey Cobham 08:32:51
584 Ed Wong 08:33:05
4 Richard Holmes Steeple Aston 08:33:28
600 Gerard Hoen Oxford 08:34:20
352 Matt Haworth Oxford 08:44:08
265 Dan Coulcher London 08:45:42
604 Lenka Sobotkova Phoenix Tri Club Brighton 08:48:51
541 Paul Messingham Phoenix Tri Club Brighton 08:48:54
741 Philip Wild-Smith Wootton 08:48:59
481 Matt Ellis Northampton 08:49:15
152 Russell Saunders Aston 08:49:16
146 Mark Pritchard Carterton 08:49:18
358 Barry Clark London 08:52:37
70 Ian Shapiro Stockport Clarion CC 08:52:57
109 Thomas Curwen Didcot 08:53:16
671 Guy Madgwick Chipping Campden 08:58:32
483 James Hunt Oxonian CC 08:59:57
95 Andrew Dixon Sutton Coldfield 09:05:50
642 Andy Singleton Daftwerk CC 09:07:17
634 Luke Hansbury Daftwerk CC 09:07:21
645 Jamie Steere Daftwerk CC 09:07:21
651 Kevin Hogan Daftwerk CC 09:07:28
96 Nick Haddock Sutton Coldfield 09:07:45
457 Alex Webb-Peploe London 09:14:32
413 Andrew Venz Notting Hill 09:14:34
423 Collette Aubert London 09:14:39
473 Joe Durham Marshfield Wheelers 09:16:54
179 Ben Williams London 09:24:53
180 Tim Johnson Claygate 09:24:57
181 David George Barnt Green 09:25:02
501 Simon Harris Marshfield Wheelers 09:29:19
488 Evan Mayo-Wilson Oxford University CC 09:29:21
658 Jonathan Webb Oxford 09:29:25
519 Roger Haynes Marshfield Wheelers 09:31:28
418 Tim Thorne Woodstock 09:38:31
419 Robin Gardner Woodstock 09:38:32
614 Matt Gear Oxford University CC 09:42:09
615 Siobhan Moyes Oxford University CC 09:42:11
271 Peter Power Oxford University CC 09:43:15
67 Lucy Power Oxford University CC 09:43:20
270 Ben Power Oxford University CC 09:43:21
287 Harry Bhuller London 09:53:00
633 Emmanuel Isaac London 10:03:21
454 Ewan Mackenzie London 10:03:43
44 Stephen Adler London 10:06:03
40 Peter Carson Leeds 10:06:27
41 Peter Thornton Chesterfield 11:30:43
42 David Brodie London 11:30:43
Short route - 70miles/113km
Rider number Name Club or home Time
11 Mark Webber Bletchingdon 04:09:48
356 Keith Fletcher Hemel Hempstead CC 04:11:59
195 Roger Banks Berkhamsted 04:12:03
7 Robert Cole Worcester Cycle Centre 04:13:01
361 Paolo Coppo Amersham Road CC 04:13:49
55 Steve Devine Maidenhead 04:16:40
174 Steve Faber Broxbourne 04:19:01
154 Colin Cumberland Ware 04:19:03
543 Jens Morgan Stroud 04:20:37
213 Paul Wilcock Hempton 04:29:13
241 Mark Currie New Zealand 04:29:24
240 Vaughan Harvey London 04:29:29
97 Adrian Windsor High Wycombe CC / Dark Blue CC 04:31:57
685 Jeff Triner North Hampshire RC 04:32:46
563 Rik Mellor London 04:32:50
216 James Hartwright Leamington Spa 04:33:19
348 Richard Reid Clapham Junction 04:36:45
312 Trevor Warwick Reading CC 04:36:51
391 David Pierce VC Londres 04:37:00
204 Amanda Seddon Didcot Phoenix CC 04:38:17
380 Simon Walker Evesham Wheelers 04:38:47
277 Art Miliner Cookham Dean 04:39:24
226 Ian Churchill Steeple Aston 04:41:02
283 Matthew Howells Oxford 04:41:52
709 Lyndal Reiha Salisbury 04:42:00
73 Campbell Gilbert London 04:42:02
126 David Cope Cardiff 04:42:34
536 Colin Biddulph Birmingham 04:43:34
406 Edward Coley Bearwood 04:43:40
260 Ian Mellor Bromsgrove 04:44:16
695 Damien Garretty Metropolitan Police Tri Club 04:44:50
693 Andrew Havard Staines 04:44:54
478 Barry Aylett Chichester 04:45:51
477 Kate Withnell Chichester 04:45:58
575 Matthew Derbyshire Oxford 04:46:04
28 Karl Johnson Moseley 04:47:29
247 Jo Edson Farnham 04:47:34
102 Fraser Kynaston Leighton Buzzard 04:49:59
161 Neil Hopkinson Wimborne 04:50:43
323 John Wheatley Sutton Coldfield 04:50:45
539 Steve Smith London SW 04:51:11
83 Paul O'Connell High Wycombe 04:51:16
275 Richard Simmonds Witney 04:51:28
274 Corin Simmonds Witney 04:51:30
489 Herman Spruit Putney 04:52:05
506 Nick Habgood Velo Club Des Grandes Dames 04:53:51
507 Mark Gordon Velo Club Des Grandes Dames 04:53:53
148 Gwyn Williams Cheltenham 04:54:04
66 Clive Martin Holmer Green 04:55:09
622 Phil Marshall Portsmouth CTC 04:55:09
448 Matt Hamilton Oakham 04:56:23
505 Guy Hancox Velo Club Des Grandes Dames 04:57:31
757 Nigel Street Witney 04:58:06
190 Nik Browning Rochester 04:58:42
733 Peter Warren Lewes 05:03:02
290 Mark Penfold Dulwich Paragon 05:04:43
687 Michael Atkinson Milton Keynes 05:05:34
284 Melanie Conibear Hemel Hempstead CC 05:05:36
285 Jody Conibear Hemel Hempstead CC 05:05:36
688 Janet Atkinson Milton Keynes 05:05:38
689 Paul Cartright Milton Keynes 05:05:38
424 Neil Cater Southsea 05:07:08
441 Phil Smith Cardiff 05:07:36
581 Gareth Llewelyn Caerdydd 05:07:57
449 Mike Thomson Oakham 05:08:40
344 Alison Ford Farnham 05:08:50
74 Bernard Newton Berko Bikers 05:09:00
229 Ryan Loots Victoria CC 05:09:48
189 Rodney Stroud Stourbridge 05:09:49
626 Richard Brooks VC Zebra 05:11:24
720 James Geldart VC Zebra 05:11:27
635 Andrew Gough Chippenham Wheelers 05:12:24
286 Andrew Walsh Weston-Super-Mare 05:12:25
409 Richard Nowak Aylesbury 05:12:36
63 Martin Knight Aylesbury 05:12:41
24 Martin Benfield Redbourn 05:12:42
432 Paul Turner Cheltenhan Triathlon Club 05:12:44
25 Ian White Redbourn 05:12:46
105 Tim Ellis Tring 05:14:08
158 Bryony Costin Bicester Millennium CC 05:16:21
493 Colin Flippance Bedworth 05:16:27
690 Brian Flippance Broughton 05:16:27
120 Peter Davies High Wycombe 05:17:01
549 Robert Beckley Taunton 05:17:11
214 Steven Hatcher Severn RC 05:17:18
480 Alistair Crine Bristol 05:17:51
573 Jane Nash Bicester Millennium CC 05:18:38
740 James Whetman Ful-On Tri 05:18:39
436 Michele Page Bicester Millennium CC 05:18:52
603 Rachel Smith Oxford 05:20:47
683 Timothy Saunders Buckland 05:21:26
445 Christine Lutsch Serpertine 05:22:53
444 Fernando Holguin Serpertine 05:23:52
54 Wendy Gundry Long Hanborough 05:23:59
324 Tom Uhart London 05:25:32
665 Richard Powles Stratford Upon Avon 05:26:25
673 Chris Bevan Luton 05:26:32
107 Jonathan Wall Kingsbury 05:27:25
13 Simon Short Bletchingdon 05:29:08
31 Herwig Vennekens Tetsworth 05:29:09
206 Billy Wright Portsmouth 05:29:17
208 Alan Fleet i-team.co.uk 05:29:17
12 Hamish Miller Bletchingdon 05:29:19
209 Brian Wearn Locks Heath 05:29:24
151 Di Clark CTC 05:30:10
426 Ken Cloridor-Wood Fleet 05:30:13
86 Alan Thomas Southmoor 05:30:17
192 Celia Kingston Oxford Tri 05:30:20
378 Anthony Way Reading CC 05:32:48
646 Stuart Taylor Oxford 05:32:53
364 Steve Wakley Bristol 05:34:14
291 Jim Magill Bristol 05:34:53
309 Mark Sheardown Bristol 05:34:57
694 Martin Remmers Bristol 05:34:57
294 Andy Brackston Bristol 05:34:58
94 Steve Yates Middx RC 05:35:11
35 David Rust Bicester Millennium CC 05:37:47
149 Anne Williams Cheltenham 05:38:36
150 Sandra Southwell Cheltenham 05:38:37
34 Simon Wright Marlow Bottom 05:40:51
32 Neil Inker Marlow Bottom 05:40:54
659 Warren Tomlinson Warwick 05:42:37
742 Nina Hind London 05:42:46
366 Pete Hutchinson Evesham Wheelers 05:43:09
101 Rob Powell Warwick 05:44:32
372 Malcolm Richardson Coventry 05:44:33
680 Jane Allen a3crg 05:45:11
681 Robin Gosnell Reading 05:45:13
508 Daniel Adlem Addiscombe CC 05:45:23
753 Dickon Edwards Stroud 05:45:25
259 Richard Clough Middx RC 05:46:50
64 Mike Haggie Witney 05:47:05
726 Jim Eaton London 05:48:37
611 Pete Martin DVATC 05:51:08
538 Karen Triegaardt Ful-On Tri 05:52:22
700 Philip Denee Oxford 05:53:55
701 Nick Gordon-Creed Oxford 05:53:57
402 Siobhan Brownlow Ful-On Tri 05:54:49
138 Malcolm Smith Farnham 05:54:56
18 Jim Hagan Bicester Millennium CC 05:55:00
585 Peter Crinson Bicester Millennium CC 05:55:07
340 Malcolm Jones Linslade 05:55:15
350 Phil Chesters Tavistock 05:55:27
732 Howard Johnson Team Cycling Plus 05:56:01
254 Angela Sanders Wantage CTC 05:57:05
513 Mike Radant Mid Devon CC 05:57:05
253 Steve Sanders Wantage CTC 05:57:07
58 Paul Morrish Cheltenham 05:58:05
111 Adrian Robins Sheffield 05:58:27
465 Neil Pollock Ful-On Tri 05:58:52
399 Christine Chambers Ful-On Tri 05:58:56
617 Andrew Salmon Dulwich Paragon 05:59:44
618 Chloe Salmon Dulwich Paragon 05:59:44
379 Howard King Swindon 06:00:10
37 Michael Yallop Stratford 06:02:08
234 Phil Cherry Cheltenham 06:03:54
400 Shannon Phillis Ful-On Tri 06:04:06
411 Karen Wells Ful-On Tri 06:05:20
401 Tim Phillis Ful-On Tri 06:05:38
467 Bryan Woodward Loughborough 06:06:12
33 Bill Wolvey St Albans 06:06:13
17 Rachael Dennis Barnstaple 06:06:22
504 Richard Goldingham Stoke Row 06:06:43
606 Steve Aspden Woodcote 06:06:45
542 Peter Armstrong Stoke Row 06:06:46
118 Stuart King Bicester Millennium CC 06:07:12
420 Steve Townsend Woodstock 06:08:09
496 Mike Grinsted Sonning Common 06:10:30
516 Florence Hallett Kingston Phoenix 06:11:33
528 Simon Pigott Banbury 06:11:55
529 Jonathan Warr Banbury 06:12:02
597 Simon Whitworth Banbury 06:12:06
322 Dave Lindsay Worcester 06:17:53
169 Paul Johnston Solihull 06:18:01
345 John Blenkinsop Solihull 06:18:03
256 Lewis Howard Corinium CC 06:21:25
559 Richard Aydon VCFdV 06:28:30
558 Frank Galligan VCFdV 06:28:35
632 Stephen Galligan VCFdV 06:28:37
90 Lewis Griffin Middx RC 06:35:52
93 John Coles Middx RC 06:35:54
92 Andy Gaunt Middx RC 06:35:56
572 Victoria Grimshaw Ful-On Tri 06:45:13
712 Julia Howe Ful-On Tri 06:45:14
289 Pete Przyszlak Malvern 06:49:42
183 David Doran Abingdon 06:50:41
569 Karl Catling Kingswood 06:50:44
677 Barbara Vintcent Ful-On Tri 06:51:34
110 Rob Ince Marlow 06:54:44
453 Chris Mills West Horsley 06:55:43
451 Andrew McParland Putney 06:55:44
675 Lewis Jones Malvern Skyhooks 06:57:45
471 Nigel Rees Worcester St. Johns 06:59:57
472 Jane Rees Worcester 06:59:57
279 Laura Hazell Hampshire 07:00:24
281 Hilary Edwards Oxford 07:00:25
748 Geoff Symons 07:08:06
725 Kerry Deane London 07:16:44
729 Paul Galatis London 07:16:46
679 Julia Marder Malvern Instruments 07:18:45
676 Bernd Looser Malvern 07:18:46
624 Colin Corne Witney 07:19:16
640 Bob Corne Plymouth 07:19:17
609 Angela Lockwood Total Fitness Bath 07:19:43
251 Christopher Church Malvern 07:23:09
239 Gerard Michel Malvern 07:23:15
500 Mike Cairns Bicester Millennium CC 07:27:42
476 Corinne Knoesen Twickenham CC 07:35:30
568 Nic Henderson Liverpool 07:46:18
698 Marie Henderson Liverpool 07:48:05
498 Brian Ambler Bicester Millennium CC 07:53:01

Related Articles

Comments

Back to top